Wyprawka less waste – tetra w pierwszych dobach dziecka.

Przewijanie w lesie.

Tak jak widzicie. Zdarzyło nam się przewijać dziecko w lesie 🐿️, na ziemi. Na czym przewijaliśmy znajdziesz tu: Podkład wielorazowy – zamiennik jednorazowego podkładu do przewijania. Co więcej, był czerwiec a pogoda iście jesienna. Było śmiesznie, dziwnie i stresująco . Zwykle nie przewijaliśmy Matyldy na dworze, na wilgotnej ściółce, czy w asyście fotografa. Na szczęście nikt nie ucierpiał, wszystko poszło sprawnie, a Matylda dokończyła sesję z suchą pupą.

Będąc rodzicem będziesz przygotowana na wszystko, nawet na zmianę pieluszki w otoczeniu przepięknego krajobrazu. Jedyne co może Cię różnic od innych mam, to rozmiar/waga torby z rzeczami dla dziecka, którą będziesz ze sobą miała.

Tetra w pierwszych dobach dziecka.

Ta najlżejsza rzecz z całej wyprawki przyda Ci się niejednokrotnie.

Pierwszy raz użyjesz tetry już na porodówce. Zrobią to za Ciebie położne. Dostaniesz swoje cieplutkie, mięciutkie maleństwo owinięte w pieluszkę – właśnie taką nasze psy dostały do zapoznania się z zapachem Matyldy.

W szpitalu, i pierwsze godziny w domu, używałam tetrowej pieluszki do spowijania – tak jak dostałam Matyldę na sali poporodowej. Trzymało ją to w ryzach, sprawiała wrażenie większej, a ja czułam się pewniej gdy ją trzymałam. Wieczorem, po powrocie ze szpitala, zdążyłam się już oswoić z tym malutkim ciałkiem na tyle, że nie potrzebowałam robić z Matyldy małego burrito. Mati pierwszą noc w domu spała „rozpakowana” i później do tego nie wracałyśmy.

Niezastąpiona przy ulewaniu.

Jak na pewno wiesz tetra jest przede wszystkim niezastąpiona przy ulewaniu. Położona na Twoim ramieniu, łóżeczku, wózku pod główką dziecka. O ile na ramieniu nie ma to większego znaczenia, to w łóżeczku i wózku pamiętaj, żeby maleństwo miało płasko pod głową. Nie rób z tetry poduszki. Awaryjna tetra przyda się w każdym miejscu, w którym przebywa dziecko. Niech spokojnie czeka na swój czas, a Ty nie będziesz musiała jej szukać w popłochu. My mieliśmy zawsze przewieszoną jedną przez kanapę w salonie, na której spędzałam większość karmień i drugą przez ramę dostawki, od strony nóżek, w sypialni.

Tak jak widzisz. W pierwszych dobach, jak i później, tetra jest niezastąpiona 🙂

📸: trzy kadry

Dodaj komentarz