Olejek ze słodkich migdałów – wyprawka less waste.

Jakie właściwości ma olejek ze słodkich migdałów?

Olejek zawiera proteiny, sole mineralne, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B. Szybko się wchłania w skórę, łagodzi podrażnienia, usuwa martwe komórki i głęboko nawilża. Dzięki temu wszystkiemu daje radę zmyć nawet wodoodporny makijaż! Dodatkowo jest hipoalergiczny, więc bezpieczny dla dzieci i może być stosowany przy reakcjach alergicznych. Brzmi jak magia, co nie? 😀 A to wszytsko w jednej małej buteleczce.

Ale do czego go wykorzystać?

#1 Kąpiel

Kąpiele noworodków w szpitalach są coraz rzadsze. Doceniono właściwości mazi płodowej, która chroni i nawilża delikatną skórę maluszka. Pierwsza kąpiel może odbyć się nawet do tygodnia po porodzie. Matylda swoją pierwszą kąpiel miała w domu – pięć dni po narodzinach.

Do umycia wystarczy sama woda, wrażliwa skóra dziecka nie potrzebuje specjalistycznych płynów, szamponów, czy emulsji. Jeśli umyjesz bobasa w samej wodzie, to nie osuszaj skóry. Nałóż na dłonie kilka kropli olejku ze słodkich migdałów i wmasuj go spokojnymi ruchami w wilgotną skórę. Skóra noworodka łuszczy się w pierwszych dniach, ale to normalny proces. Wszystko jest okej :).

Jeśli jednak nie jesteś przekonana do mycia dziecka w samej wodzie, możesz dodać do wanienki kilka kropli olejku. Olejek delikatnie otuli i zabezpieczy skórę. Po takiej kąpieli nie musisz dodatkowo nawilżać skóry maluszka. Osusz ciałko przykładając miejsce przy miejscu ręcznik, nie zapominając o paszkach, szyjce i pachwinach – miejscach szczególnie narażonych na odparzenia.

#2 Ciemieniucha

Wbrew legendom naszych babć ciemieniucha nie powstaje w skutek złej pielęgnacji dziecka. Za ciemieniuchę odpowiedzialna jest nadprodukcja łoju w gruczołach łojowych, która spowodowana jest działaniem w organizmie dziecka hormonów matki.

Aby pozbyć się ciemieniuchy, 15 minut przed kąpielą wsmaruj olejek w głowę dziecka i załóż bawełnianą czapkę. W trakcie kąpieli zanurz główkę w wodzie i pozwól działać ciepłej wodzie. Po kąpieli wymasuj główkę miękką szczotką lub pieluszką tetrową.

#3 Zmiana pieluszek

Olejek migdałowy w połączeniu z wodą doskonale sprawdzi się również do przemywania pupy przy zmianie pieluszki. Skóra będzie oczyszczona, nawilżona, zabezpieczona, a przy jakichkolwiek odparzeniach olejek przyspieszy procesy naprawcze.

Czego potrzebujesz?

  • niewielkiego pojemnika, do którego wlejesz wodę,
  • kilka kropli olejeku,
  • myjki, mogą być wielorazowe ;).

#4 Ciążowy brzuszek

W trakcie ciąży, gdy brzuszek robi się coraz większy, możesz odczuwać ciągnięcie, pieczenie, czy swędzenie skóry na brzuchu. Rozciągnięta skóra jest cieńsza i szybciej się przesusza. Wmasuj codziennie wieczorem olejek ze słodkich migdałów w brzuch. Zakaz masażu brzucha w ciąży to mit, dotykaj, głaszcz i masuj go tak dużo jak masz ochotę.

Jak jeszcze można wykorzystać olejek ze słodkich migdałów?

Olejek możesz wmasować w dekolt, twarz czy włosy. Jeśli przygotowujesz się do świadomego porodu, to także świetnie się nada do masażu krocza.

Dodaj komentarz