Jak złożyć tetrę w pickman fold?

Pickman fold.

Jedni go kochają, drudzy nienawidzą, przed Wami nasze pierwsze origami z tetry – pickman fold. Nie jest tajemnicą, że pickman jest moim ulubionym złożeniem tetry. Szybki w składaniu. Wygodny w przechowywaniu – odsyłam do zapisanych relacji „tetra” na moim instagramie mamalesswaste. Nie rozjeżdża się pod uciekającą Matyldą i całkiem dobrze sobie radzi z megasikaczem – to tylko jego część zalet.

Jak złożyć tetrę w pickman fold?

Przygotuj kwadratową tetrę. Z wykurczonej w prostokąt też dasz radę złożyć, ale będzie nieco trudniej. Jeśli nie wiesz jak dużej potrzebujesz tetry, to przeczytaj ten wpis: Jakie są rodzaje tetry do pieluchowania wielorazowego?

Sposób w jaki składa się pickmana pozwala na dowolne sterowanie szerokością panelu między nóżkami dziecka (kroki w instrukcji: 1-4), jak i jego długością (krok 5). Dzięki temu możesz użyć tetry, która przy innych złożeniach byłaby za duża. Jednak nie można przesadzać i zakładać tetry 70×70 cm noworodkowi ;).

Ważne jest trzymanie się linii środkowej, którą oznaczyłam żółtym kolorem. Szerokość i długość panelu zależy tylko od tego co będzie pasowało Twojemu dziecku. Złóż kilka wersji i oceń, która najlepiej Wam leży. Jeśli chcesz poprawić chłonność tetry, to dorzuć booster między warstwy tetry lub między tetrę, a otulacz.

Jak założyć?

Dziecko układamy na tetrze tak, aby skrzydełka były po bokach bioderek, a środkowy panel między nóżkami. W pierwszej kolejności nakładamy na dziecko środową cześć. Następnie jedno skrzydełko, na nie drugie i spinami wszystko razem klamerką snappi.. Gdy tetra pewnie trzyma się na dziecku, rolujemy do wewnątrz nadmiar materiału z nóżek. Dzięki temu zawartość pieluszki pozostanie w środku – jak to powinno wyglądać znajdziesz również w relacji ” tetra”.

Niestety czym starsze dziecko tym zakładanie pieluszki może być trudniejsze. My po szóstym miesiącu przenieśliśmy się z przewijaka na podłogę. Do rączek dajemy co ciekawego i staramy się zmienić pieluszkę najszybciej jak to możliwe.

Sprawdź też jak złożyć tetrę w równy prostokąt, czym różni się tetra bielona od niebielonej? i W czym prać pieluszki wielorazowe?

Masz jeszcze jakieś pytania? Codziennie spotkasz mnie na moim Instagramie: www.instagram.com/mamalesswaste i tam też szybciej na nie odpowiem :).

Myślisz, że komuś może się przydać ten wpis? Śmiało go udostępnij i puść dalej w świat.

Dodaj komentarz