jak złożyć tetrę w prostokąt

Tetra w prostokąt, po co i do czego?

Tetra w prostokąt w wielopieluchowaniu używana jest jako wkład chłonny. Taką tetrę możesz włożyć bezpośrednio do otulacza, ale możesz również ją wykorzystać w kieszonce, czy formowance kieszonce. O rodzajach formowanek przeczytasz tutaj: Rodzaje formowanek i ich zastosowanie.

Tetra ma to do siebie, że po kilku praniach wykurcza się. Czasami pozostaje kwadratem, nie tak całkiem rzadko wykurcza się w prostokąt, a zdarza się nawet tak, że z pralki wychodzi romb…

Tetra złożona w prostokąt jest bardzo chłonna. Do jej złożenia wypróbuj tetry, która nie wystarcza Ci już chłonnością na przykład przy pickman fold. Nie polecam natomiast tetry dużej i grubej, ponieważ zrobi bardzo duży pakiet na pupie. Jeśli do tej pory nie używałaś tetry i nic nie wiesz na jej temat, to przeczytaj: Jakie są rodzaje tetry do pieluchowania wielorazowego? i Czym różni się tetra bielona od niebielonej?

Jak złożyć tetrę w prostokąt?

Rozciągnij w rękach wszystkie nierówności tetry, aby przygotować ją do złożenia. Przygotuj sobie stół lub podłogę i rozłóż na niej równo pieluszkę. Składanie tetry przypomina trochę origami 😉 Czym dokładniej będziesz składać, tym równiejszy wyjdzie Ci wkład.

Tutorial składania tetry:

Szerokość wkładu dostosuj do swojego dziecka i do pieluszek, których używasz. Zbyt wąski wkład będzie powodował przecieki, a za szeroki wkład będzie wystawał z otulacza i powodował dyskomfort.

Tetra w prostokąt mamalesswaste fold:

Ten prostokąt jest moim autorskim wymysłem :D. A że bardzo spodobał się wielomamom, to żeby był łatwiejszy do skojarzenia nazwałam go po prostu mamalesswaste fold. Mamalesswaste fold umożliwia stworzenie równego wkładu w kształcie prostokąta z każdej tetry, nawet tej wykurczonej w romb :). Złożenie jest bardzo chłonne na całej powierzchni pieluszki.

jak złożyć tetrę w prostokąt
mama less waste fold

Tetra w prostokąt dla dziewczynki:

Mamalesswaste fold nie jest oczywiście jedynym możliwym złożeniem tetry w prostokąt. Tak jak we wszystkim, warto próbować różnych rozwiązań i znaleźć najlepsze dla siebie.

Tetra złożona w prostokąt według tego tutorialu jest nazwana tetrą dla dziewczynki, bo najwięcej warstw jest na środku. Te złożenie jednak nie sprawdzi się u każdej dziewczynki. Dlaczego? Ponieważ część dziewczynek sika tak jak chłopcy, do przodu, a nie na środek. Ciekawe, prawda? 😀 Jeśli Twoja córka, tak jak Matylda, sika jak chłopiec, to spróbuj kolejnego złożenia.

Tetra w prostokąt dla chłopca:

Ten i poprzedni prostokąt bez problemu złożysz z tetry wykurczonej w prostokąt. Złożenie dla chłopców (i części dziewczynek) ma najwięcej warstw chłonnych z przodu pieluszki. Długość bardziej chłonnej części zależy od Ciebie i wielkości Twojej tetry. Jeśli zmieniasz pieluszkę co 2-3h, przy starszych dzieciach co sik, i masz przecieki, to dołóż booster, lub użyj tetry o wyższej gramaturze.

Tetra w prostokąt, prefold:

Fajnym rozwiązaniem jest również złożenie tetry, z której możesz zrobić po prostu prostokąt, ale również użyć jako skrzydła anioła. Te złożenie ma najwięcej warstw na środku, więc świetnie sprawdzi się dla dziewczynek, które dużo siusiają. Dla chłopców i dziewczynek sikających z przodu pieluszki możesz dodać booster, jeśli ilość warstw nie będzie wystarczająca.

Niestety tutaj najlepiej sprawdzi się równo wykurczona tetra, bo tak będzie po prostu najłatwiej i najszybciej, jednak z prostokąta też coś wyczarujesz :).

Lubisz moje treści i chcesz mnie wesprzeć? Chodź napić się ze mną kawy 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Masz jeszcze jakieś pytania? Codziennie spotkasz mnie na moim Instagramie: www.instagram.com/mamalesswaste i tam też szybciej na nie odpowiem :).

Myślisz, że komuś może się przydać ten wpis? Śmiało go udostępnij i puść dalej w świat.


Przeczytaj też:

Lanolinowanie wełny – kuracja lanolinowa

Pieluchowanie noworodka i małego niemowlęcia + origami z tetry

Podkład wielorazowy – zamiennik jednorazowego podkładu do przewijania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *