Tetra w prostokąt – mamalesswaste fold

Tetra w prostokąt, po co i do czego?

Tetra w prostokąt w wielopieluchowaniu używana jest jako wkład chłonny. Taką tetrę możesz włożyć bezpośrednio do otulacza, ale możesz również ją wykorzystać w kieszonce, czy formowance kieszonce. O rodzajach formowanek przeczytasz tutaj: Rodzaje formowanek i ich zastosowanie.

Tetra ma to do siebie, że po kilku praniach wykurcza się. Czasami pozostaje kwadratem, nie tak całkiem rzadko wykurcza się w prostokąt, a zdarza się nawet tak, że z pralki wychodzi romb… Te złożenie umożliwia stworzenie równego wkładu w kształcie prostokąta z każdej tetry, nawet tej wykurczonej w romb :).

Tetra złożona w prostokąt jest bardzo chłonna. Do jej złożenia wypróbuj tetry, która nie wystarcza Ci już chłonnością na przykład przy pickman fold. Nie polecam natomiast tetry dużej i grubej, ponieważ zrobi bardzo duży pakiet na pupie. Jeśli do tej pory nie używałaś tetry i nic nie wiesz na jej temat, to przeczytaj: Jakie są rodzaje tetry do pieluchowania wielorazowego? i Czym różni się tetra bielona od niebielonej?

Jak złożyć tetrę w prostokąt?

Rozciągnij w rękach wszystkie nierówności tetry, aby przygotować ją do złożenia. Przygotuj sobie stół lub podłogę i rozłóż na niej równo pieluszkę.

Składanie tetry przypomina trochę origami 😉 Czym dokładniej będziesz składać, tym równiejszy wyjdzie Ci wkład.

Tutorial składania tetry:

Szerokość wkładu dostosuj do swojego dziecka i do pieluszek, których używasz. Zbyt wąski wkład będzie powodował przecieki, a za szeroki wkład będzie wystawał z otulacza i powodował dyskomfort w kieszonkach.

Ten prostokąt jest moim autorskim wymysłem :D, a że bardzo spodobał się wielomamom, to żeby był łatwiejszy do skojarzenia nazwałam go po prostu mamalesswaste fold. Na końcu możesz inaczej złożyć tetrę i potraktować ją jak długi wkład. Zamiast składać tetrę na trzy równe część, złóż tylko kilkukrotnie przód, dzięki czemu zyskasz większą chłonność z przodu pieluszki.

Tetra w prostokąt mamalesswaste fold.

Nie jest to oczywiście jedyne możliwe złożenie tetry. Fajnym rozwiązaniem jest również złożenie tetry, z której możesz zrobić po prostu prostokąt, ale również użyć jako skrzydła anioła. Niestety tutaj najlepiej sprawdzi się równo wykurczona tetra, bo tak będzie po prostu najłatwiej i najszybciej, jednak z prostokąta też coś wyczarujesz :).

Tetra w prostokąt, sposób 2.

Masz jeszcze jakieś pytania? Codziennie spotkasz mnie na moim Instagramie: www.instagram.com/mamalesswaste i tam też szybciej na nie odpowiem :).

Myślisz, że komuś może się przydać ten wpis? Śmiało go udostępnij i puść dalej w świat.

Dodaj komentarz